...

149 Euro në total.

Deshironi t'ju gjejme kujdestare per te moshuar? Plotesoni formularin me poshte:

Ju mund ta lini bosh këtë fushë nëse do të vendosni numrin tuaj të telefonit më poshtë.
Vendosni numrin tuaj të telefonit që ekipi ynë t'ju kontaktojë nëpërmjet WhatsApp në lidhje me kërkesën tuaj.
Nëse nuk jetoni në Shqipëri, vendosni emrin e shtetit ku ju jetoni.
Kushton:
149 Euro në total.

VINI RE: Ndihuni lirshëm të dërgoni kërkesë edhe për të marrë më shumë informacion. Bërja e kërkesës nuk nënkupton detyrim për të paguar.

Te duhet kujdestare per te moshuar? - 7 Kujdestare ne Tirane


Kur vjen puna per perkujdesin ndaj te moshuarve, nje kujdestare per te moshuar tirane eshte zgjedhja me e mire qe mund te beni ne menyre qe t'i vini ne ndihme prinderveo se gjysherve tuaj te cilet kane nevoje per sherbim.

Mosha e pleqerise, perballe shume te moshuar perballe sfidave te ndryshme dhe padiskutim qe semundjet ose problemet me te cilat te le mosha, jane nje problem i madh.

Duke marre nje kujdestare per te moshuar, ju do mund te ndihmoni prinderit ose gjysherit tuaj qe te kene nje person te mire ne menyre qe te kujdesen per ta.

Kujdestare per te moshuar tirane

Kujdestare per te moshuarSherbimin tone ne e ofrojme ne qytetin e Tiranes, ku ju do mund edhe te gjeni nje profesionist nga lista qe ne ofrojme per ju qe te mund ta punesoni si kujdestare per moshen e trete e cila eshte nje moshe plote probleme.

Fatmiresisht, ne ju ofrojme nje game te madhe zgjedhjeje per te gjetur personin qe eshte me adapt per t'u kujdesur per prinderit apo gjysherit tuaj dhe ju mund te zgjidhni ate qe eshte me i pershtatshem per ju.

Kujdesi ndaj te moshuarve duhet te jete nje prioritet per ju ne menyre qe te mos i lini keta te fundit te kalojne nje moshe te trete te veshtire dhe ndaj do ju hynte shume ne pune nje dore tjeter per t'ju ndihmuar.

Veshtiresite e moshes se trete

Jeta e njeriut eshte e mbushur plote me sfida dhe veshtiresi dhe pikerisht kjo e ben edhe jeten e njeriut interesante. Ama vjen nje moment ku keto veshtiresi behen me te medha se c'duhet dhe aty fillojne problemet.

Nje e moshuar, ka nevoje per nje kujdestare qe te kujdeset ne menyren me te mire te mundshme per te sepse nga nje ane ata edhe ndjehen vetem.

Ne ju ftojme qe ju te lexoni kete artikull nga Instituti Amerikan i Shendetit per te kuptuar se cfare ndjesish kane njerezit e moshuar dhe se si ata shpesh here ndjehen ne depresion dhe te vetmuar.

Ka shume raste kur bashkeshorti apo bashkeshortja e te moshuares/moshuarit ndahet nga jeta dhe ata jane te vetmuar dhe nuk kane asnje person qe te kaloje kohen me ta dhe t'u beje shoqeri.

Ketu duhet te nderhyni ju dhe t'i mundesoni te moshuares/moshuarit nje person qe te kujdeset per ta por edhe t'i beje shoqeri dhe te flase disa fjale goje me te, pasi keshtu e ndihmoni edhe nga ana psikologjike ne menyre qe ai/ajo te mos ndjehet vetem.

Gjithashtu, shfletoni artikullin 10 menyra perkujdesje per te moshuar i cili do t'ju ndihmoje te kuptoni disa menyra te mira se si ju vete te kujdeseni per personat e moshes se trete.

Kerkoj kujdestare per te moshuar

Kerkoj kujdestare per te moshuarNese prindi ose gjyshi juaj kane veshtiresi nga ana shendetesore, gjeja e pare qe duhet te beni eshte te punesoni nje kujdestare per te moshuar sepse ata do mund te kujdesen sic duhet per te moshuarin.

Te gjithe jemi te zene me shume pune dhe nuk na del koha qe te ndjekim per cdo shqetesim prinderit tane, keshtu qe kjo zgjedhje eshte zgjedhja me e mire qe mund te beni per t'u ardhur ne ndihme sado pak atyre.

Ne ju ofrojme shume mundesi zgjedhjeje dhe ju mund te shihni njekohesisht edhe vleresimin qe ka secili profesionist prane platformes sone, ne menyre qe ju te beni zgjedhjen e duhur per profesionistin qe deshironi te kujdeset per prinderit tuaj.

Me mire te coj te moshuarin ne azil per te moshuar apo te marr nje kujdestare?

Shpesh here azili shihet me konotacion negativ ne shoqerine ku ne jetojme, dhe jo me te keq. Kushtet qe jane ne azilet shqiptare lene shume per te deshiruar dhe shumicen e hereve te moshuarit qe jane ne azil nuk kalojne kohe te mira.

Ata ankohen se ndjehen ngusht dhe se nuk kane mundesi te socializohet ashtu sic ata duhet. Eshte tjeter gje kur con nje femije ne kopesht pasi ata jane te vegjel dhe jane ne fillimet e proceseve te socializimit, por nje i moshuar deshiron kohen dhe hapesiren e tij.

Te moshuarit nuk preferojne te jetojne ne azil edhe per shkak se u duket si nje qendrim ne nje hotel qe nuk perfundon kurre. Ndaj edhe ne ju rekomandojme qe me mire t'i lini prinderit tuaj ne nje shtepi dhe te punesoni nje kujdestare per te moshuar.

Perfitimet e nje kujdestare per te moshuar

Gjej kujdestare per te moshuarPerfitimet ne marrjen e nje kujdestareje jane shume. Se pari, personi qe do punesohet shpesh here ka nje moshe te madhe dhe kjo ndihmon ne perputhjen e mendimeve mes saj dhe te moshuarit.

Aspekti tjeter eshte se per cdo rast qe ju do te keni nevoje, kujdestarja do te jete aty per ju qe te kujdeset per cdo gje qe lidhet me te moshuarin. Kjo do t'ju heq shume strese dhe do t'ju mundesoje ta beni gjumin rehat duke ditur se nje kujdestare per te moshuar po kujdeset per prindin/gjyshin tuaj.

Ne ofrojme edhe nje sherbim tjeter qe eshte mjaft interesant dhe ndoshta do t'ju duhet ndonjehere, sherbimin e pastruese shtepie tirane e cila ju mundeson te merrni ne pune per nje dite nje pastruese per shtepine ose ambientin tuaj.

Ne ju rekomandojme shume qe ju te punesoni nje kujdestare per te moshuar pasi do t'ju ndihmoje ne shume aspekte dhe ju do ta keni mendjen e qete, ndryshe nga c'do ta kishit nese do e linit prindin/gjyshin tuaj ne nje azil per te moshuar.

Me mire nje kujdestare per te moshuar 24 ore apo part-time?

Kjo pyetje eshte specifike per nevojat tuaja. Pra nese i moshuari ka nevoje te vazhdueshme per perkujdesje dhe per dike qe ta kontrolloje vazhdimisht per shendetin e tij, atehere ne ju rekomandojme nje kujdestare per te moshuar 24-ore.

Ne kete forme ju do te jeni gjithnje te qete se i moshuari eshte mire dhe ne duar te sigurta, nese dicka e keqe i ndodh atij/asaj pasi kujdestare per te moshuar do te jete ne dispozicionin tuaj dhe te moshuarit.

E ndryshme do te ishte keshilla jone nese i moshuari eshte ne gjendje te mire shendetesore dhe thjesht ka nevoje per ndihme me punet e shtepise si edhe me mjekimin e plageve ose gjera te tjera te kesaj natyre.

Ne kete rast ne do t'ju rekomandonim qe ju te merrnit nje kujdestare per te moshuar part-time ne menyre qe te kursenit koston por edhe t'i vinit ne ndihme te moshuarit ne momentet kur ai/ajo ka me shume nevoje.

Gjithashtu, ne rast se ju do te keni probleme me energjine elektrike ose me tubacionet e ujit dhe rrjedhjen e ujit, ne kemi dy sherbime shume te mira per elektricist ne tirane si edhe hidraulik ne tirane. Ju mund t'i merrni keto sherbime nese i/e moshuara ka probleme me keto dy aspekte.

Sherbimi tjeter i yni eshte per bojaxhi ne tirane nese i/e moshuara duhet qe te rregulloje shtepine ose nje ambient tjeter ne menyre qe te ndjehet me komod ne ambientin ku ai/ajo jeton.

Cfare eshte platforma juaj?

Platforma jone, Profesionist.al, eshte nje platforme inovative ne gjetjen e profesionisteve te fushave te ndryshme ne shqiperi. Ne ofrojme nje game sherbimesh dhe profesioniste per secilin nga sherbimet tona.

Ne kete forme ju do te keni mundesine qe te gjeni personat e duhur me te cilet ju te punoni dhe t'i merrni ne pune keta persona duke pare se sa e kane koston paraprakisht, por edhe duke pare se cfare vleresimesh keta persona kane.

Prandaj mos hezitoni te punesoni nje kujdestare per te moshuar nepermjet sherbimit tone pasi do te mbesni te kenaqur dhe do te vini perseri per te rezervuar profesioniste te tjere!

Përditësuar për hërë të fundit më Jan. 8, 2024, 10:36 a.m.

Njoftime pune - Posto njoftim pune

Jeni duke kërkuar për punë? Këtu do mund të gjeni njoftimet më të fundit të punës. Nëse jeni biznes, ju mund gjithashtu të publikoni njoftimet tuaja të punës FALAS!
Gjej/Posto Njoftime Pune

Rreth Profesionist.al

Profesionist.al është platforma e parë Shqiptare nga ku ju mund të gjeni profesionistin që ju duhet për një shumëllojshmëri nevojash!
Shiko Shërbimet Tona