Udhetim ne Meteora (Janine - Kallabaka - Meteora)

Udhetim ne Meteora (Janine - Kallabaka - Meteora)
Lokacioni: Meteora, Kallabaka, Janine
Çmimi i udhëtimit: 50 Euro
Kohëzgjatja: 2 Ditë / 1 Natë

METEORA 2 DITE (Janine-Kallabaka-Meteora)
Cmimi: 50€\P
Cmim oferte vetem per kete fundjave: 50€

Ne cmim perfshihet:
1-Transporti vajtje-ardhje
2-Akomodimi ne Hotel
3-Mengjesi
4-Guida sipas programit
5-Foto me aparat profesional

Nisje nga Tirana dhe Durresi

Programi:
DITA 1
Nisja nga Tirana ne oren 05:00 te Zogut te Zi, prane karburant gazhelit.
Vazhdojme udhëtimin tone me autobus për në Janinë.
Pushime të shkurtra gjatë rrugës.
Lojra dhe aktivitete per pjesetaret e udhetimit.
Kalimi nga pika kufitare e Kakavisë drejt Janinës, kryeqendrës së Epirit.
Vizitojme Kalanë, Sheshin Qëndror, Manastiret dhe Xhamitë e Vjetra dhe ishullin i Janines ku ndodhet dhe shtepia muzeale e Ali Pashe Tepelenes.
Pas perfundimit te vizitave tona, vazhdojme rrugen per ne Kallabaka.
Me pas kryhet edhe akomodimi ne hotel.
Mbremja e lire
 
DITA 2
 
Zgjimi dhe konsumimi I mengjesit në hotel.
Vizitojme panoramikisht disa prej manastireve më të famshëm të Meteorës.
(Meteora eshte pjese e Unesco dhe shquhet per bukurite e saj natyrore)
Konsumimi i drekes në krahinen e Meteores.
Vizitë e shkurter në Kostur.
Vazhdimi I udhetimit per ne Shqipëri (kthimi do te behet nga dogana e Kapshticës).
Ndalesa të shkurtra gjatë rrugës për kafe dhe qehtësim.
Mberritja në mbrëmje në Tiranë.

Cfare duhet te keni me vete:
1-Pasaporte.
2-Certifikat vaksinimi ose rapid test.
3-Buzeqeshjen dhe energjine tuaj.

Rezervimi mbyllet ne momentin qe kryhet pagesa.
Nuk mbajme pergjegjesi ne rast kthimi ne dogane per shkak te ekspulseve apo mungeses se mjeteve te identifikimit.⛔⚠️

Adresa: Rruga e Durresit, ngjitur me banken Intesa Sanpaolo


Rezervoni këtë udhëtim!

Shpërndaje me miqtë:

Rezervo në WhatsApp